Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Čt 9 - 16, Pá 9 - 12
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. PENTAX
  3. Dalekohledy
  4. PENTAX ZD 10x50 ED

PENTAX ZD 10x50 ED

Sportovní optika ZD 10x43 WP ze série Z má následující specifikace: Nová plně vícevrstvá optikaNové vrstvy se zvýšenou propustností světlaFázová korek... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
30 990 Kč
25 612 Kč
bez DPH
Číslo produktu:62703
EAN kód:0027075288546
Kompletní specifikace

Sportovní optika ZD 10x43 WP ze série Z má následující specifikace:

Nová plně vícevrstvá optika
Nové vrstvy se zvýšenou propustností světla
Fázová korekce
Ochranná povrchová úprava čoček
Vodotěsná, dusíkem pálená a unikátní hydrofobní vrstva
Hybridní asférický prvek objektivu
Konstrukce z hořčíkové slitiny
Řada Z - Tato řada je vlajkovou lodí celé řady a nabízí kvalitu a jasnost na špičkové úrovni za dostupnou cenu. Modely řady Z jsou jednoznačně určeny pro kritická pozorování. Nová vrstva Full Multi-Coating a nová vrstva Enhanced Light Transmission Coating jsou navrženy tak, aby potěšily i ty nejnáročnější uživatele a nadchly ty nejoddanější nadšence. Hydrofobní ochranná vrstva doplňuje venkovní aplikace.

Tato řada je všestranný pomocník! Drsná a odolná s výjimečnou kvalitou obrazu, ostrostí od okraje k okraji, nepřekonatelným jasem a čistotou a rozlišením, které ohromí - zejména za soumraku. Co víc si můžete přát? Tuto řadu jsme vytvořili do každého počasí! Silné tělo je chráněno pevným, zeleným gumovým pancéřováním - s dalekohledem lze snadno manipulovat i v rukavicích. Abychom zajistili funkčnost po celou dobu, přidali jsme na všechny čočky vystavené působení vzduchu hydrofobní povrchovou úpravu - déšť, mlha, sníh, a dokonce ani váš vlastní dech už vám nebudou dělat potíže při pozorování.

ZD 10x50 ED

Řada Z je vlajkovou lodí celé řady, která nabízí špičkovou kvalitu a čistotu za dostupnou cenu. Modely řady Z jsou jednoznačně určeny pro kritická pozorování. Nová vrstva Full Multi-Coating a nová vrstva Enhanced Light Transmission Coating jsou navrženy tak, aby potěšily i ty nejnáročnější uživatele a nadchly ty nejoddanější nadšence. Hydrofobní ochranná vrstva doplňuje venkovní aplikace.

Tato řada je všestranný pomocník! Drsná a odolná s výjimečnou kvalitou obrazu, ostrostí od okraje k okraji, nepřekonatelným jasem a čistotou a rozlišením, které ohromí - zejména za soumraku. Co víc si můžete přát? Tuto řadu jsme vytvořili do každého počasí! Silné tělo je chráněno pevným, zeleným gumovým pancéřováním - s dalekohledem lze snadno manipulovat i v rukavicích. Abychom zajistili funkčnost po celou dobu, přidali jsme na všechny čočky vystavené působení vzduchu hydrofobní povrchovou úpravu - déšť, mlha, sníh, a dokonce ani váš vlastní dech už vám nebudou dělat potíže při pozorování.


Nová optika s vícenásobnou vrstvou

Čočky s plně vícevrstvou optikou slouží k tomu, aby maximalizovaly množství světla procházejícího objektivem, a tím zabránily vzniku odlesků a duchů, které by rušily váš výhled. PENTAX používá vícenásobné vrstvy povrchových úprav na každém prvku a hranolu v kompletní řadě Sport Optics. Tyto plně vícenásobně potažené optické vrstvy zajišťují maximální přenos světla a výsledkem je jasný a ostrý pohled na svět.


Nové vrstvy se zvýšenou propustností světla

Dalekohledy PENTAX posouvají kvalitu optiky na vyšší úroveň použitím nové, optimalizované technologie nanášení vrstvy na povrch čoček a hranolů, což vede ke zvýšené propustnosti světla, která vytváří jasný obraz s přesným podáním barev.


Ochranná vrstva objektivu

Všechny optické povrchy jsou choulostivé a je třeba s nimi zacházet opatrně, aby nedošlo k jejich poškrábání. Aby zvýšila odolnost dalekohledů řady Z a S Water Proof*, přidala společnost PENTAX ochrannou vrstvu s nanotechnologií, která pomáhá odrážet vodu, olej, prach a nečistoty. Díky tomu dalekohledy PENTAX odolávají i těm nejnáročnějším pozorovacím podmínkám.


 

Hranoly BaK4

Skleněný hranol BaK4, který se nachází ve všech sportovních optických přístrojích PENTAX, je díky svému vynikajícímu indexu lomu vysoce ceněný pro dokonale kulatou výstupní pupilu a jasný, nezkreslený obraz.


Phase korekce

Složitá optická konstrukce dalekohledů se střechovými hranoly poskytuje odolnou, kompaktní a zároveň lehkou konstrukci, ale vyžaduje vyšší úroveň optické dokonalosti. V celé řadě dalekohledů se střechovými hranoly je použita povrchová úprava s fázovou korekcí, která maximalizuje kvalitu zobrazení.


 

Unikátní hydrofobní povlak

Kapky vody na objektivu mají negativní vliv na schopnost světla pronikat do objektivu. Použitím jedinečné hydrofobní povrchové úpravy na všech vnějších čočkách jsme způsobili, že se kapky vody "zakulatily" do malých, deformovaných kapiček. Zdeformované kapky způsobují menší zkreslení a snadněji "sklouznou" z objektivu. Váš dalekohled zůstává plně funkční i za deště, sněžení, mlhy nebo kondenzujícího dechu.


 

Design optiky Inner Focus

Tato důmyslná optická konstrukce je rozhodující pro nízké nároky na údržbu a záruku dlouhé životnosti. Je zamezeno působení částic ze vzduchu a vlhkosti, čímž je zajištěno, že do pouzdra neproniknou žádné vnější vlivy a nenaruší jeho funkčnost.


Hybridní asférické elementy v objektivu

Ostrost od okraje k okraji je důležitým prvkem pro pohodlné sledování. Abychom toho dosáhli, používáme v našich okulárech asférické čočky. Jedná se o speciálně tvarovanou konstrukci čoček, která snižuje aberaci na minimum. Hybridní asférické optické členy mají další výhodu v podobě vynikající funkčnosti a zároveň nízké hmotnosti a kompaktnosti.


Dielektrická povrchová úprava

Dielektrická povrchová úprava hranolů slouží k vylepšení barev obrazu. Na povrch hranolů se ve vakuu "napaří" několik vrstev povrchových korekčních vrstev. Tím se maximalizuje kvalita viditelného světla v barevném spektru mezi infračervenou a ultrafialovou oblastí při průchodu sklem.


Plněno dusíkem

Dusík je chemický prvek a plyn bez barvy, zápachu a chuti. Obsahuje velmi málo vlhkosti, a proto se používá k "čištění" dalekohledů a zaměřovacích dalekohledů od vzduchu s vysokou vlhkostí, který je součástí našeho životního prostředí. Díky nízkému faktoru vlhkosti dusík zabraňuje tvorbě kondenzace na vnitřních čočkách optických přístrojů ve fázích rychlých změn teploty. Navíc díky tomu, že dusík je do optického přístroje vháněn při tlaku mírně vyšším, než je atmosférický tlak, je zabráněno vniknutí prachu a dalších drobných částic do pouzdra.


 

Vynikající odolnost proti nárazu

Tělo je vyrobeno z hořčíku, který dodává dalekohledu odolnost a zároveň ho udržuje lehký. Vnější pogumování navíc zajišťuje vynikající odolnost dalekohledu proti otřesům a nárazům.


Konstrukce s dlouhým očním reliéfem

Dlouhý oční reliéf nabízený ve všech sportovních optických přístrojích PENTAX umožňuje pozorovateli jasně a bez námahy vidět celé zorné pole. To je výhodné zejména pro nositele brýlí a umožňuje pozorování po delší dobu bez dalšího namáhání očí.


Další vlastnosti

Helikoidové čtyřpolohové okulárové kroužky, které umožňují jemné nastavení pro maximální pohodlí při sledování.
Krátká minimální zaostřovací vzdálenost pro snadné pozorování blízkých objektů.
Blokování dioptrií chrání před náhodným posunutím nastavení dioptrií.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Na Václavce 2190/44

Praha 5, 150 00

Mapa
Kontakty
Tomáš Moučka
Po - Čt 9 - 16, Pá 9 - 12
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz