Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Čt 9 - 16, Pá 9 - 12
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

PENTAX K-3 Mark III Silver Premium Kit

  • Novinka

PENTAX K-3 Mark III byl vyvinut jako fotoaparát, který definuje PRINCIPY PENTAX, a je vybaven řadou funkcí a vynikajícím obrazovým výkonem, které opti... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
61 990 Kč
51 231 Kč
bez DPH
Číslo produktu:1082
EAN kód:0027075302631
Kompletní specifikace

PENTAX K-3 Mark III byl vyvinut jako fotoaparát, který definuje PRINCIPY PENTAX, a je vybaven řadou funkcí a vynikajícím obrazovým výkonem, které optimalizují zábavu a vzrušení z celého procesu fotografování - pro fotografy, kteří si zakládají na klíčových hodnotách zrcadlovek a kteří si váží fotografování jako celoživotní vášně. PENTAX vyvinul špičkový, snadno viditelný optický hledáček, který fotografa plně vtáhne do fotografování. Obnovila také klíčová zařízení, včetně obrazového snímače, obrazového motoru a akcelerační jednotky. To bylo provedeno za účelem zajištění nejvyšší možné kvality obrazu a dosažení super vysoké špičkové citlivosti ISO 1600000. Kompaktní a robustní tělo fotoaparátu zajišťuje vynikající ovladatelnost a přenosnost - výhody charakteristické pro formát APS-C. Prémiová sada obsahuje tělo PENTAX K-3 Mark III Silver a bateriový grip D-BG8. Bateriový grip je určen výhradně pro použití s fotoaparátem PENTAX K-3 Mark III, má prachotěsnou konstrukci odolnou proti povětrnostním vlivům a poskytuje další sadu ovládacích tlačítek (spoušť, inteligentní funkce, zámek AF/AE, kompenzace expozice a zelená), páčku pro volbu zaostřovacího bodu a dvojici elektronických ovladačů usnadňujících fotografování ve vertikální poloze. Je napájen velkokapacitní lithium-iontovou baterií D-LI90P, která se používá také k napájení těla fotoaparátu. Tuto baterii lze dobíjet pomocí USB terminálu fotoaparátu.

PENTAX věří v budoucnost zrcadlovek. Jako průkopník zrcadlovek v Japonsku věnoval PENTAX vývoji tohoto pozoruhodného fotoaparátu veškerá svá aktiva - filozofii, technologie a vášeň. PENTAX K-3 Mark III: nová vlajková loď řady zrcadlovek formátu APS-C. Vyfoťte.

 

Vydejte se na cestu s K-3 Mark III do Švédska...

 
 

Fotografujte, jako byste s fotografovaným objektem vedli rozhovor..

Nastavte fotoaparát a podívejte se do optického hledáčku. Uvidíte skutečnou krásu světa, která září v přirozeném světle.

Co na scéně vidíte?
Jaké zázraky jste v ní objevili?
Jaký je váš preferovaný úhel snímání?
Jak komponujete snímek?

Komponujte snímek, jako byste vedli rozhovor s fotografovaným objektem i sami se sebou.

Cesta s fotoaparátem PENTAX K-3 Mark III pokračuje.

 
 
 
 
 
 
 

Vydejte se s fotoaparátem K-3 Mark III na cestu do Portugalska...

 
 

Užijte si fotografování a využijte svou představivost.

Jak chcete vyjádřit zázraky, které jste právě objevili v hledáčku?

Když se setkáte s tímto úkolem, rozšiřte hranice své představivosti.
Vizualizujte si výsledný snímek a pak zvolte předehru,
expozici a zaostření, aby se snímek stal skutečností.
Představivost je zdrojem skvělé fotografie.

Právě v ní objevíte velké požitky zrcadlovky.

 
 
 
 
 
 
 
 

Vydejte se na cestu s fotoaparátem K-3 Mark III do Japonska...

 
 

Konkrétní barvy získané díky vašim dojmům. Vytvořte si osobní, nezapomenutelné obrazy, které jsou jen vaše.

Zachyťte atmosféru, barvy a pocity, které se vám vryly do paměti, a uložte je na fotografie. Tento fotoaparát vám dává obrazovou sílu k věrnému vyjádření barev vaší osobní vize. Pečlivým nastavením parametrů pořizujte snímky, které věrně ztvárňují barvy a atmosféru každého konkrétního okamžiku.

Vychutnejte si každý krok zobrazovacího procesu způsobem PENTAX.

 

Všiml jsem si kůry zvýrazněné slunečním paprskem. Tento obyčejný výjev mě zaujal. Výběrem režimu Slabé funkce personalizace snímku jsem vyjádřil její jemně propletený barevný vzor a jemné světelné podmínky.

 
Žár skla a krása indigově zbarvené látky. Hledal jsem barvy, které by věrně vyjadřovaly mé dojmy a zároveň zachovávaly původní barevnost.
 
Sytě modrá, která vypadá dokonce trochu děsivě.
Zjistil jsem, že jsem se propadl do světa hluboké modři, a byl jsem do něj pohlcen. Abych tyto barvy zachoval, dal jsem svým prstům za úkol vyjádřit své čisté emoce. Uvolnil jsem spoušť fotoaparátu, abych tuto scénu - se kterou se už možná nikdy v životě nesetkám - uchoval s pocitem zdrcujícího tlaku.

 

 
Vneste do procesu fotografování více vzrušení.

Vysoce výkonný hledáček

Nové
Optický hledáček s přibližně 100% zorným polem a přibližně 1,05násobným zvětšením

PENTAX K-3 Mark III je vybaven vysoce výkonným hledáčkem s pentaprismou z vysoce refrakčního skla, který poskytuje přibližně 1,05násobné zvětšení (s objektivem FA 50 mm F1,4 nastaveným na nekonečno). Navzdory kompaktnímu a lehkému tělu zrcadlovky formátu APS-C poskytuje věrný širokoúhlý obraz, který se vyrovná obrazu plnoformátové zrcadlovky, a pomáhá vám plněji se ponořit do procesu fotografování. Tento hledáček také poskytuje téměř 10procentní zvýšení jasu díky vylepšené odrazivosti pentaprismu a zároveň zajišťuje téměř 100procentní zorné pole. Díky zabudování optického členu kompenzujícího zkreslení a optimalizaci povrchových úprav objektivu poskytuje přirozené, věrné podání obrazu při pozorování s velkým zvětšením.

 

Optimalizace pocitu ponoření do procesu fotografování

Vzhledem k tomu, že okulár hledáčku je navržen tak, aby vyčníval z obrazovky LCD hledáčku - aby se váš nos nedotýkal těla fotoaparátu - můžete se do hledáčku dívat přirozeněji a pohodlněji. Okulár je rovněž vybaven očním senzorem, který vypne monitor v okamžiku, kdy přiblížíte oko ke kroužku okuláru. To zabraňuje tomu, aby osvětlení stavového displeje ovlivňovalo viditelnost během fotografování, a zároveň vám umožňuje pohodlnější pořizování snímků.

Optimalizace snadného ovládání

PENTAX K-3 Mark III je vybaven průhledovým LCD displejem hledáčku, který poskytuje širší rozsah údajů v okénku hledáčku. Protože můžete upravovat nastavení fotoaparátu, aniž byste museli od hledáčku odtrhnout zrak, můžete se plněji soustředit na fotografovaný objekt. Fotoaparát také umožňuje naprogramovat požadovanou kombinaci údajů na displeji, například vzor mřížky a zaostřovací bod AF, což usnadňuje rychlou změnu nastavení pro konkrétní scénu nebo objekt.

Aktuální příklad zobrazení [F1]

Aktuální příklad zobrazení [F3]

Aktuální příklad zobrazení [F1]

Aktuální příklad zobrazení [F4]

Provozuschopnost, která ovlivňuje citlivost

NEW
Příjemný chod závěrky

PENTAX K-3 Mark III je vybaven křídlovým spínačem, mechanismem, který byl dříve používán u PENTAX 645Z a PENTAX K-1. V porovnání s dotykovým spínačem, který se častěji používá u kompaktních zrcadlovek, poskytuje listový spínač lehčí a plynulejší chod závěrky a minimalizuje chvění fotoaparátu způsobené pohybem spouště. Pomáhá vám také tím, že umožňuje snadné podržení tlačítka spouště při sériovém snímání. Ve srovnání s modelem PENTAX K-3 II byla také zkrácena časová prodleva mezi stiskem spouště a pořízením snímku a zároveň byly vylepšeny mechanismy pohonu zrcátka a závěrky fotoaparátu. Snížením nežádoucích mechanických dějů, jako je například odskok zrcátka, je zajištěn ostrý a příjemný chod spouště. Plynulý chod a rychlou odezvu pocítíte při každém stisknutí tlačítka spouště.

Ergonomický design pro citlivé ovládání fotoaparátu

Pro pohodlné fotografování a snadné přenášení byly grip a rozložení ovládacích tlačítek fotoaparátu PENTAX K-3 Mark III optimalizovány tak, aby vyhovovaly různým velikostem rukou a délkám prstů. Byly zdokonaleny po výrobě řady maket a opakovaném ověřování a umožňují vám plně se soustředit na fotografování.

Nové
Nová generace systému Hyper Operation

Tradiční systém Hyper Operation umožňuje okamžitý posun režimu AE do režimu Tv (priorita závěrky) nebo Av (priorita clony), pokud je expoziční režim fotoaparátu nastaven na P (program). Nová generace systému Hyper Operation fotoaparátu PENTAX K-3 Mark III poskytuje flexibilnější ovládání expozičních režimů, protože ke konvenčnímu režimu Standard přidává nový režim Advanced*.*

Standardní režim je nastaven jako výchozí. Režim Advanced je volitelný.

 

 
STANDARDNÍ FUNKCE

Otáčením předního/zadního elektronického voliče můžete okamžitě přepnout režim AE z P na Tv nebo Av. Také díky možnosti přepínání mezi Tv a Av jediným úkonem zajišťuje tento režim intuitivní ovládání při pořizování snímku zdůrazněním pohybu objektu nebo hloubky ostrosti scény.

POKROČILÉ FUNKCE

Tento nový režim umožňuje nejen rychlé přepínání mezi režimy Tv a Av, ale také okamžitý přechod do režimu TAv (priorita závěrky/clony) pouhou změnou nastavení času závěrky a clony. Rovněž změnou nastavení citlivosti ISO lze bezchybně přejít do režimu M (manuální), čímž se sladí snadné fotografování v režimu programované automatické expozice s flexibilním ovládáním expozice v manuálním režimu.

NOVÉ

Všestrannější funkce Smart

PENTAX-originální funkce Smart Function umožňuje snadný výběr položek menu a funkcí jediným úkonem. Fotoaparát PENTAX K-3 Mark III je vybaven novým tlačítkem Smart Function, které nyní umožňuje předprogramovat maximálně pět funkcí z 22 možností a zobrazuje seznam vybraných funkcí v okně hledáčku, takže můžete vybrat požadovanou funkci, aniž byste museli spustit oko z hledáčku. Umožňuje dokonce vybrat a naprogramovat požadované hodnoty pro každou funkci, což vám umožní přesněji přizpůsobit tuto funkci vašim preferencím.

 

Výběr funkcí

Programování funkcí

Nastavení hodnot

Přizpůsobení ovládacích tlačítek

PENTAX K-3 Mark III je vybaven 10 přizpůsobitelnými ovládacími tlačítky rozmístěnými po celém těle a každému z nich můžete přiřadit požadovanou funkci z 29 možností. Díky tomuto přizpůsobení ovládání fotoaparátu máte zaručeno stejné pohodlí a snadnost ovládání jako u svého stávajícího fotoaparátu.

Přizpůsobení elektronického ovládání

PENTAX K-3 Mark III umožňuje přizpůsobit funkce předního/zadního elektronického voliče, zeleného tlačítka a voliče inteligentních funkcí (pokud je inteligentní funkce přiřazena jednomu z elektronických voličů). Funkce lze také nastavit samostatně podle formátu snímání (statický snímek nebo video) nebo expozičního režimu. Můžete dokonce nastavit posun tlačítka ISO do režimu ISO Auto nebo použít tlačítko kompenzace expozice jako tlačítko pro reset. Jednoduchým přiřazením požadované funkce každému z těchto tlačítek můžete snadno a libovolně přizpůsobit operace fotoaparátu.

Výběr funkcí

Nastavení základních funkcí

Nové
Flexibilní ovládání pomocí dotykové obrazovky

PENTAX K-3 Mark III je vybaven velkým 3,2palcovým LCD monitorem s dotykovým ovládáním. Kombinací intuitivního ovládání pomocí dotykové obrazovky se čtyřsměrným ovladačem a předními/zadními elektronickými voliči poskytuje nový, uživatelsky přívětivý systém, který zvyšuje rychlost ovládání fotoaparátu.

LCD monitor

Na horním panelu je PENTAX K-3 Mark III vybaven druhým LCD panelem, který kromě základních údajů, jako je nastavení expozice a režimu pohonu, poskytuje snadné potvrzení funkcí a nastavení zvolených pro inteligentní funkce.

Važte si svých čoček jako cenného majetku

Nové

Kompatibilita s klasickými objektivy

Musíte si být vědomi toho, že každý z vašich klasických a ceněných objektivů vytváří na pořízených snímcích vlastní osobitou atmosféru. Proto byl fotoaparát PENTAX K-3 Mark III navržen tak, aby vyhovoval klasickým objektivům. Fotoaparát nejen ukládá hodnotu clony jako data Exif, když nastavíte požadovanou clonu pomocí elektronického voliče, ale také umožňuje měřit světlo a pořizovat snímky při zavřené cloně. Dokonce se přizpůsobí i režimu TAv.* Umožňuje také segmentovanější nastavení ohniskové vzdálenosti objektivu při fotografování SR (redukce otřesů).*

PENTAX K-3 Mark III umožňuje fotografování s AE při zavřené cloně pro objektivy řady M a objektivy, které bylo dříve možné používat pouze při fotografování s otevřenou clonou.

 


Ruční zadávání ohniskové vzdálenosti objektivu

Pokud je nutné ručně zadat ohniskovou vzdálenost objektivu pro SR operace, umožňuje PENTAX K-3 Mark III vybrat požadovanou délku z historického záznamu, kromě předprogramovaných, aby se minimalizoval čas a potíže potřebné pro ruční nastavení.

Zobrazovací výkon pro jemné, odvážné nebo dramatické snímky

Kompletní obnova klíčových zařízení

Nové
Nový obrazový snímač CMOS s rozlišením přibližně 25,7 megapixely

Pro další zlepšení kvality obrazu je PENTAX K-3 Mark III vybaven nově přijatým obrazovým snímačem se zadním osvětlením a přibližně 25,7 efektivními megapixely. Je také vybaven konstrukcí bez AA (anti-aliasing) filtrů, která věrně reprodukuje jemnost světla nebo jemné obrysy objektu.

CMOS obrazový snímač

Nové
Zobrazovací procesor PRIME V a urychlovací jednotka druhé generace

Pro fotoaparát PENTAX K-3 Mark III vyvinula společnost PENTAX zobrazovací motor PRIME V a akcelerační jednotku druhé generace. Tato kombinace poskytuje harmonii bezchybných, vysokorychlostních operací a mimořádně vysoké citlivosti a kvality obrazu, a to vše na vyšší úrovni výkonu než kdykoli předtím. Celkový výkon systému PENTAX Real-time Scene Analysis System a systému automatického ostření byl také výrazně vylepšen, aby zajistil: bezchybný, vysokorychlostní provoz; super-vysokou citlivost, vysoké rozlišení obrazu; lepší výkon automatického ostření; a širší rozsah funkcí fotografování.

Urychlovací jednotka

Vynikající zobrazovací výkon v celém rozsahu citlivosti

Díky vícerozměrnému procesu filtrování obrazového prostoru PENTAX K-3 Mark III výrazně snižuje šum a zároveň zachovává jemné obrysy objektu. Tato pokročilá technologie optimalizuje rozlišovací schopnost fotoaparátu a věrně reprodukuje strukturu a detaily objektu. Zlepšuje také popis obrazu v nižším rozsahu citlivostí a zároveň minimalizuje nevěrnou reprodukci černé v rozsahu vyšších citlivostí, kde je reprodukce barev obtížnější. I při nejvyšší citlivosti ISO 1 600 000 poskytuje přirozený, dobře prokreslený obraz s ostrými obrysy objektu a živými barvami.

Nové

Funkce jemného do-ostření nové generace

Díky použití nového obrazového procesoru PRIME V je PENTAX K-3 Mark III vybaven výrazně vylepšenou funkcí Fine Sharpness, která věrněji a jemněji reprodukuje obrysy a detaily fotografovaného objektu. Tato funkce, přednastavená jako výchozí nastavení, reprodukuje detaily objektu přirozeněji a ostřeji a zároveň snižuje nepříznivý vliv šumu na minimum.

Vylepšené, nové technologie pro vysoce kvalitní zobrazování

Díky obnově obrazového snímače, obrazového motoru a akcelerátoru PENTAX dále zlepšil kvalitu obrazu fotoaparátu PENTAK K-3 Mark III. Vycházelo se přitom z koncepce obrazového designu PENTAX kladoucí důraz na věrnou reprodukci detailů a textury. Opakovaným vyhodnocováním citlivosti dosáhla společnost PENTAX velkého zlepšení celkové kvality obrazu tím, že účinně řídila proces redukce šumu fotoaparátu a zároveň věnovala maximální pozornost celkové vyváženosti pořízených snímků s důrazem na faktory, jako je přirozená reprodukce gradace a barev.

Systém analýzy scény v reálném čase PENTAX

Tento originální systém PENTAX, který provádí hloubkovou analýzu každé jednotlivé scény vyhodnocením takových faktorů, jako je rozložení jasu v obrazovém poli a tvar, barva a pohyb objektu, byl výrazně vylepšen díky zabudování nového snímače RGBIr AE s přibližně 307 000 pixely, který detekuje objekt detailněji než dříve. Ve spojení s nejmodernějším obrazovým procesorem provádí přesnou detekci obličeje a očí objektu při fotografování s využitím hledáčku spolu s vysoce přesným sledováním pohybujících se objektů. V kombinaci se systémem rozpoznávání obrazu využívajícím technologii Deep Learning poskytuje vysoce spolehlivé řízení expozice a automatickou volbu optimálního zaostřovacího bodu.

RGBIr AE snímač

Pro věrnou reprodukci barev vrytých do paměti

Vlastní obrázek

Chcete-li použít finální úpravu, která obnoví dojem nebo emoce, které jste cítili během fotografování, funkce Vlastní snímek fotoaparátu PENTAX K-3 Mark III nabízí 13 charakteristických režimů, které přidávají různé vizuální výrazy.* Každý režim nabízí snadné nastavení parametrů, jako je sytost, tón, klíč, kontrast a ostrost.**

* Pokud je volič režimů nastaven na AUTO, je tato funkce uzamčena v režimu automatické volby.
**Vybrané parametry se liší v závislosti na zvoleném režimu Vlastní obraz.

 

Nastavení parametrů vlastního obrazu

CTE
(Vylepšení teploty barev)

Tento jedinečný režim vyvážení bílé barvy umožňuje zdůraznit barevný dojem a zdramatizovat osobní dojmy u takových scén, jako jsou dramatické východy a západy slunce, svěže zelené listy na jaře nebo jasná modrá obloha v létě. Na rozdíl od standardního režimu automatického vyvážení bílé upravuje nastavení vyvážení bílé tak, aby zdůraznil dominantní barvu snímku a vytvořil výrazný vizuální efekt.

SR (Shake Reduction) systém

Nové
SRII pro kompenzaci chvění fotoaparátu v pěti osách a s 5,5krokovou kompenzací závěrky.

Mechanismus SR II fotoaparátu PENTAX K-3 Mark III kompenzuje chvění fotoaparátu způsobené horizontálním a vertikálním posunem, náklonem, sklonem a vychýlením, a to v širokém rozsahu kompenzace až do přibližně 5,5 kroků závěrky.* Kromě univerzálního automatického režimu nabízí tento mechanismus také režim Panning pro zachycení pomalu se pohybujících objektů. Můžete si vybrat režim, který poskytuje ideální kompenzační efekt pro váš objekt.

* Pokud jde o rychlost závěrky použitou pro statické snímky: měřeno v souladu s normami CIPA při použití objektivu HD PENTAX-DA 16-85 mmF3,5-5,6ED DC WR nastaveného na ohniskovou vzdálenost 85 mm.

 

Systém zvýšení rozlišení Pixel Shift

Tento inovativní systém* zachycuje čtyři snímky stejné scény mírným posunem obrazového snímače pro každý snímek, aby získal všechna barevná data RGB pro každý pixel, a poté je syntetizuje do jediného složeného snímku s mimořádně vysokým rozlišením. To pomáhá fotoaparátu vytvářet snímky se super vysokým rozlišením a věrnými barvami bez falešných barev a šumů - což běžné fotoaparáty nedokážou.

*Při použití tohoto systému se doporučuje, aby uživatel během fotografování pevně stabilizoval fotoaparát na stativu.

Koncepční schéma systému zvýšení rozlišení Pixel Shift
 

1) Světlo 2) Získané barevné informace 3) Přijímač obrazového snímače CMOS 4) Pohyb snímače 
5) Každý pixel získává informaci o barvě a jasu každého pixelu RGB

Simulátor AA (antialiasingového) filtru

Tento originální simulátor PENTAX* účinně minimalizuje moiré a falešné barvy aktivací mechanismu SR II, který během expozice působí na obrazový snímač mikroskopickými vibracemi. Při běžném fotografování jej můžete vypnout, abyste maximalizovali rozlišovací schopnost fotoaparátu, kterou poskytuje jeho konstrukce bez AA filtrů. Pak jej můžete aktivovat pro určité scény nebo objekty, které vyžadují efekt filtrování.

*Tato funkce funguje nejefektivněji při rychlosti závěrky 1/1000 sekundy nebo pomalejší.
*Tuto funkci nelze použít v některých režimech snímání nebo v kombinaci s některými funkcemi.

Zachycení zlomku sekundy světla

Vysokorychlostní motor

Nové
Vysokorychlostní motor s maximální rychlostí přibližně 12 snímků za sekundu

Díky kombinaci nově vyvinutému motoru zrcadla a závěrky a vysokorychlostního, vysoce výkonného obrazového motoru PRIME V nabízí PENTAX K-3 Mark III vysokorychlostní pohonný systém s maximální rychlostí přibližně 12 snímků za sekundu v režimu AF.S nebo přibližně 11 snímků za sekundu v režimu AF.C. Tento systém umožňuje zachytit momentální výraz fotografovaného objektu, který by jinak předchozí modely nemohly zachytit.

* Rychlost sériového snímání se může snížit v závislosti na typu použitého objektivu a/nebo na cloně, rychlosti závěrky a citlivosti zvolené uživatelem.

*Přehrávání snímků pořízených v režimu sériového snímání vyžaduje určitý čas. Potřebný čas se může lišit v závislosti na počtu pořízených snímků a/nebo formátu záznamu.

 

Vysokorychlostní, vysoce přesná pohonná jednotka zrcadla a závěrky

Pro zvýšení rychlosti pohonu při sériovém snímání a zlepšení výkonu systémů AF a AE je PENTAX K-3 Mark III vybaven novou jednotkou pohonu zrcadla a závěrky, která výrazně zkracuje dobu potřebnou k pohonu zrcadla a mechanismu závěrky. Minimalizací vlivu odrazu zrcadla také pomáhá zvýšit rychlost řízení fotoaparátu a zároveň zajišťuje dostatek času pro měření vzdálenosti a světla. Výsledkem je zkrácení doby provozu potřebné k pořízení jednoho snímku na přibližně dvě třetiny oproti modelu PENTAX K-3 II.

Přístup 1:

K pohonu zrcadla a závěrky jsou instalovány vysoce spolehlivé, citlivé bezjádrové motory. Světelné snímače sledují polohu vačkových převodů poháněných těmito motory s velkou přesností, což zajišťuje přesnější kontrolu bodů pohonu a zastavení těchto mechanismů při vysokorychlostním sériovém snímání.

Přístup 2:

Hmotnost celé hlavní zrcadlové jednotky byla snížena, aby se minimalizovala energie nárazu, zatímco nový tlumicí mechanismus okamžitě zastavuje činnost zrcadla, aby se snížil jeho odskok. Mechanismus pohonu a zastavení vedlejšího zrcadla má rovněž novou konstrukci, která optimalizuje činnost zrcadla a snižuje jeho odskok.


Nové

Systém automatického ostření SAFOX 13 se 101 ostřicími body

Počet ostřících bodů v PENTAX K-3 Mark III byl zvýšen na 101, oproti 27 u PENTAX K-3 II. Výrazně se také rozšířila oblast automatického zaostřování. Ze 41 uživatelsky volitelných bodů* je 25 bodů křížového typu. Tento systém AF s vysokou hustotou zvyšuje flexibilitu kompozice snímků a zároveň optimalizuje přesnost zaostření na fotografovaný objekt. Vzhledem k tomu, že jeho prostřední zaostřovací bod je navržen tak, aby detekoval světelný tok F2,8, zajišťuje fotoaparát mimořádně přesné zaostření při použití světelného objektivu s otevřenou clonou F2,8 nebo větší. *Počet volitelných bodů se může lišit v závislosti na nasazeném objektivu.

Výběr oblasti AF

PENTAX K-3 Mark III umožňuje výběr oblasti AF z možností Auto Area, Zone Select, Select, Expanded Select Area (S, M nebo L), Select (S) a Spot. Nově instalovaná páčka pro výběr bodu AF usnadňuje intuitivní výběr optimálního bodu zaostření. Vzhledem k tomu, že fotoaparát zobrazuje vybranou oblast pokrytí AF a vybraný zaostřovací bod AF v okně hledáčku, můžete současně upravovat kompozici snímku a vybírat zaostřovací bod.

Vysoce přesný provoz AF při osvětlení -4EV

Vzhledem k tomu, že světelný snímač fotoaparátu citlivý na světelnost F2,8 pracuje i při osvětlení -4EV, zajišťuje pozoruhodný obrazový výkon pro slabě osvětlené objekty při použití objektivu se světelností F2,8.

Vynikající výkon sledování obrazu

Fotoaparát je vybaven novým velkokapacitním obrazovým snímačem RGBIr s přibližně 307 000 pixely, který zajišťuje přesnější sledování objektů v pohybu nebo mírném pohybu než předchozí modely. Zajišťuje vynikající výkon sledování obrazu díky korelaci a vyhodnocování dat poskytovaných těsně umístěnými zaostřovacími body AF.


Vysoce přesné sériové snímání v režimu AF.C

Režim kontinuálního automatického ostření (AF.C) umožňuje udržet ostré zaostření na objekt bez ohledu na směr pohybu. Vylepšený algoritmus předvídání pohybu přesně detekuje složitý pohyb objektu, který bylo u předchozích modelů poměrně obtížné předvídat. Snižuje také vliv nestabilní rychlosti pohybu a nepravidelného zastavování a opětovného spouštění, stejně jako vliv překážek.

Režim panorama SR IIe

Mechanismus SR II v těle fotoaparátu poskytuje nezávislý režim Panorama. Díky vylepšenému fungování SR II můžete fotoaparátem pohybovat pomalým panningovým pohybem a zachytit tak vzdálené, pomalu se pohybující objekty, jejichž pohyb bylo u běžných fotoaparátů obtížné detekovat. Vzhledem k tomu, že fotoaparát umožňuje přepínat režim SR II mezi režimem OFF a AUTO jediným stisknutím tlačítka SR, můžete rychle a bez námahy reagovat na změnu scény nebo objektu.

Mějte fotoaparát PENTAX K-3 Mark III vždy po ruce, kdykoli budete chtít pořídit snímek

Kompaktní tělo

Při vývoji fotoaparátu PENTAX K-3 Mark III se společnost PENTAX zaměřila zejména na vynikající ovladatelnost a snadné přenášení - nejvýznamnější vlastnosti spojené se zrcadlovkami formátu APS-C. Při mnoha funkčních vylepšeních oproti modelu PENTAX K-3 II zachovala společnost PENTAX šířku a výšku na stejných rozměrech jako u modelu PENTAX K-3 II a zároveň zmenšila hloubku (prostor mezi bajonetem objektivu a plochou LCD monitoru) přibližně o 2,5 mm. Tato štíhlá konstrukce umožňuje větší vysunutí okuláru hledáčku, což usnadňuje prohlížení snímků, a zároveň realizuje designovou koncepci společnosti PENTAX spočívající v kompaktní velikosti těla a snadném fotografování s hledáčkem.

 

Prachotěsná konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům

Tělo fotoaparátu i volitelný bateriový grip D-BG8 jsou konstruovány jako prachotěsné a odolné proti povětrnostním vlivům, aby se zabránilo vniknutí prachu a vody. Po nasazení objektivu řady AW nebo WR* tvoří vysoce vzduchotěsný obrazový systém, který zajišťuje spolehlivý výkon i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

*AW znamená All Weather; WR znamená Weather Resistant.

Vynikající odolnost proti chladu až do -10 °C

S ohledem na použití v místech s nízkými teplotami podrobila společnost PENTAX fotoaparát náročným testům vlivu prostředí při teplotách až -10 °C*, přičemž hodnotila výkonnost jeho mechanismů a elektronických obvodů a měřila přesnost optických komponent.

*S klesající teplotou klesá výkon baterie. Při fotografování v prostředí s nízkými teplotami se uživateli doporučuje nosit náhradní baterie a udržovat je v teple uložením ve vnitřní kapse.

Nové
Tělo ze slitiny hořčíku

Horní, spodní, přední a zadní panel fotoaparátu PENTAX K-3 Mark III jsou vyrobeny z hořčíkové slitiny. Tento lehký materiál s vysokou tuhostí nejen chrání vnitřní mechanismy fotoaparátu před nárazy a vibracemi, ale také vytváří vzhled pevného těla fotoaparátu vysoké kvality.

Nové
Vysoce odolná jednotka závěrky

Mimořádně odolná jednotka závěrky instalovaná v těle fotoaparátu vydrží celkem 300 000 stisků spouště při rychlosti 12 snímků za sekundu*, což přispívá ke zvýšení rychlosti sériového snímání a zvýšení počtu zaznamenatelných snímků.

*Měřeno podle interních testovacích standardů společnosti RICOH.

 

Duální slot na kartu SD

PENTAX K-3 Mark III je vybaven dvojicí slotů pro SD karty. Jeden ze slotů odpovídá standardu UHS-II pro vysokorychlostní zápis dat. Datové soubory můžete ukládat na dvě samostatné paměťové karty s možností volby režimu záznamu: Sequential, Duplicate a RAW/JPEG Separation. Snímky můžete také kopírovat pro přenos mezi oběma kartami.

Mechanismus DR II (Odstraňování prachu II)

Tento mechanismus působením ultrazvukových vibrací generovaných piezoelektrickým prvkem na optickou skleněnou desku před obrazovým snímačem účinně odstraňuje prachové částice z povrchu obrazového snímače a zabraňuje vzniku nepříjemných prachových skvrn na pořízených snímcích.

Monitor vhodný pro venkovní použití s funkcí zobrazení nočního vidění

Fotoaparát je vybaven monitorem LCD vhodným pro venkovní použití, jehož úroveň jasu lze snadno nastavit na požadovanou úroveň: při venkovním fotografování na slunci jej lze zesvětlit, při nočním fotografování naopak ztlumit. Tento monitor rovněž nabízí funkci zobrazení nočního vidění, která minimalizuje namáhání očí nebo únavu poté, co si oči fotografa zvyknou na tmavé místo při nočním fotografování, například při astronomických snímcích.

Velmi pokročilá použitelnost fotoaparátu

4K videoklipy

NEW
Nahrávání filmů v rozlišení 4K

PENTAX K-3 Mark III pořizuje videoklipy v rozlišení 4K (3840 x 2160 pixelů; 30 nebo 24 snímků za sekundu). Panel fotoaparátu s dotykovou obrazovkou usnadňuje výběr funkcí pro záznam videa a nastavení expozice, zatímco mechanismus SR II poskytuje svůj efekt kompenzace otřesů při záznamu videa.

Rozšiřitelnost

Bezdrátová síť LAN Wifi

Nainstalováním speciální aplikace Image Sync* do mobilního zařízení můžete využívat řadu funkcí bezdrátové sítě LAN, včetně přenosu snímků pořízených fotoaparátem (po aktivaci bezdrátového připojení LAN je k dispozici funkce automatického přenosu snímků) a funkce automatické změny velikosti pro zmenšení velikosti snímků pro přenos. Tyto funkce usnadňují a zpružňují ukládání a používání pořízených snímků. Tato aplikace rovněž umožňuje dálkové ovládání funkcí fotoaparátu pomocí mobilního zařízení.

*Image sync lze zdarma stáhnout z obchodu App Store (pro systém iOS) nebo Google Play™ (pro systém Android™).

*Vyhledejte si kompatibilní operační systémy na oficiálních webových stránkách RICOH IMAGING nebo se obraťte na zákaznické centrum RICOH.

Kompatibilita s technologií Bluetooth Low Energy

Fotoaparát PENTAX K-3 Mark III je kompatibilní s technologií Bluetooth 4.2 pro přenos dat o poloze zjištěných mobilním zařízením do fotoaparátu prostřednictvím funkce Image Sync a jejich záznam na pořízený snímek, což usnadňuje organizaci snímků pořízených v terénu.

Systém dobíjení přes USB

Fotoaparát je vybaven terminálem USB typu C pro dobíjení baterie pomocí nabíječky USB (standardní příslušenství), osobního počítače nebo přenosné baterie. Fotoaparát můžete dobíjet také z elektrické zásuvky pomocí volitelného síťového adaptéru K-AC166..

Pohodlné fotografování ve svislé poloze

Volitelný bateriový grip D-GB8 je vybaven tlačítkem Smart Function, voličem Smart Function a páčkou pro volbu AF bodu, které jsou shodné s tělem fotoaparátu, takže fotografování ve vertikální poloze je stejně pohodlné jako v horizontální poloze. Je rovněž vybaven stejnou prachotěsnou konstrukcí odolnou proti povětrnostním vlivům jako samotný fotoaparát, což zajišťuje vynikající výkon odolný proti vlivům prostředí.

D-BG8 Battery Grip

Volitelný bateriový grip D-BG8 po nasazení na tělo fotoaparátu zajišťuje pevnější držení fotoaparátu při fotografování ve svislé poloze a zároveň výrazně zvyšuje počet zaznamenatelných snímků. Tento bateriový grip můžete dobíjet pomocí terminálu USB fotoaparátu, aniž byste jej museli z fotoaparátu sejmout. Můžete dokonce zvolit pořadí dobíjení mezi fotoaparátem a bateriovým gripem pro efektivní správu baterie.

Digital Camera Utility™ 5

Tento software, který je součástí balení produktu, umožňuje vyvolávat snímky ve formátu RAW a také ukládat, upravovat a organizovat snímky zaznamenané ve formátu JPEG nebo TIFF. Podporuje uznávaný engine pro vyvolávání snímků SILKYPIX® a poskytuje vysokorychlostní vyvolávání dat ve formátu RAW a řadu nástrojů pro úpravy snímků, které umožňují aplikovat na pořízené snímky požadované finální úpravy.

Struktura hlavního okna(Režim prohlížeče).

1) Navigační panel
2) Ovládací panel (obrazová data)
3) Ovládací panel (data o snímání)
4) Ovládací panel (informace o autorských právech)

Struktura hlavního okna(Photo laboratory)

 

1) Ovládací panel (data a historie snímání)
2) Ovládací panel (data snímků a mapa webu)
3) Ovládací panel (vlastní obraz, vyvážení bílé a expozice/tónování)
4) Ovládací panel (kompenzace aberace objektivu, redukce šumu a rotace/posun)

Výběr funkcí pro rozšíření vaší fotografické kreativity

ASTROTRACER

S nasazenou volitelnou GPS jednotkou O-GPS1* pořídí PENTAX K-3 Mark III nádherné snímky nebeských těles bez nutnosti použití rovníkové plošiny. Na základě údajů získaných jednotkou GPS vypočítá s velkou přesností pohyb nebeských těles a poté synchronizovaně s jejich pohybem posune obrazový snímač. Protože zachycuje hvězdy bez pruhového efektu i při delších expozicích, můžete slabé hvězdy zaznamenat jako ostré body.

*Jednotka GPS musí být před fotografováním zkalibrována. Konkrétní postup kalibrace naleznete zde nebo v návodu k obsluze.

Bracketing hloubky ostrosti a bracketing pohybu

Tyto kreativní nástroje automaticky mění nastavení clony a času závěrky a vytvářejí sadu tří snímků s různou úrovní efektu bokeh nebo pohybu.

Kontrola jasnosti a korekce tónu pleti

Funkce Clarity Control umožňuje ovládat texturu objektu nebo čistotu obrazu účinným nastavením hladkosti povrchu objektu. Zdůrazňuje například lesklou strukturu kovů nebo průhlednost křišťálově čisté oblohy či stříkající vody. Funkce korekce pleťového tónu automaticky obnovuje přirozenou strukturu a zdravý tón pleti fotografovaného objektu, aniž by ovlivnila snímky vlasů a oblečení nebo pozadí s vysokým rozlišením.

HDR (vysoký dynamický rozsah)

V případě scény s extrémními světly a stíny vytvoří fotoaparát jeden složený snímek bez vyplavených nebo černých oblastí. Vzhledem k tomu, že fotoaparát uchovává pořízené snímky jako jediný soubor ve formátu RAW, můžete během vyvolávání snímků ve formátu RAW zvolit stupeň efektu HDR nebo tuto funkci vypnout.

Vícenásobná expozice

Režim vícenásobné expozice fotoaparátu vytvoří jeden složený snímek z více snímků, přičemž můžete vybrat požadovaný režim syntézy z možností Průměrný, Aditivní a Srovnávací jas.

Intervalové snímání a intervalový kompozitní snímek

Funkce intervalového snímání automaticky pořizuje několik snímků v intervalu zvoleném uživatelem. Funkce Interval Composite je kreativní nástroj, který syntetizuje více snímků pořízených funkcí Interval Shooting do jednoho složeného snímku.

Řada nástrojů pro úpravu snímků

Fotoaparát PENTAX K-3 Mark III je vybaven řadou praktických kreativních nástrojů pro úpravu pořízených snímků, jako např: Úprava kompozice pro flexibilní ořez snímku (s možností volby poměru stran a úpravy sklonu snímku); Korekce úrovně a Kontrola vyvážení bílé. Fotoaparát rovněž nabízí výběr z 18 digitálních filtrů (nebo 11 filtrů během fotografování), které dodají pořízenému snímku jedinečný vizuální efekt. Na jeden snímek lze použít až sedm filtrů.

Přizpůsobení automatického zaostřování

S fotoaparátem PENTAX K-3 Mark III můžete zvolit požadovanou sadu režimů a funkcí automatického zaostřování podle pohybu fotografovaného objektu nebo podle převládajících fotografických podmínek.

Automatická korekce horizontu a úprava kompozice

Kromě kompenzace zkreslení, vinětace na okrajích a boční chromatické aberace způsobené specifickými vlastnostmi objektivu kompenzuje PENTAX K-3 Mark III také pokles rozlišovací schopnosti způsobený difrakcí, která vzniká při snímání obrazu se zavřenou clonou.

Korekce objektivu

Kromě kompenzace zkreslení, vinětace na okrajích a boční chromatické aberace způsobené specifickými vlastnostmi objektivu kompenzuje PENTAX K-3 Mark III také pokles rozlišovací schopnosti způsobený difrakcí, která vzniká při snímání obrazu se zavřenou clonou.

Vývoj dat RAW přímo v těle

PENTAX K-3 Mark III umožňuje vyvolání obrazových souborů ve formátu RAW přímo v těle a ukládá je jako samostatné soubory JPEG nebo TIFF. Pořízenému snímku můžete přidat požadovaný vizuální efekt nebo konečnou úpravu kompenzací vlastností objektivu, nastavením vyvážení bílé a ovládáním různých parametrů uživatelských obrazových režimů.

Další nové funkce:

- Funkce snímání s živým náhledem (LV)
- Kompenzace expozice ±5EV
- Digitální vodováha

Řada exkluzivních objektivů pro formát APS-C

PENTAX nabízí široký výběr výměnných objektivů určených výhradně pro fotoaparáty formátu APS-C, včetně: řady Limited, která demonstruje citlivost designéra objektivů nezohlednitelnou číselnými hodnotami a zachycuje věrnou atmosféru; a řady Star (★), která je vyvinuta díky snaze o maximální optický výkon a s cílem zaujmout fotografa dechberoucím podáním obrazu. Objektivy PENTAX, které jsou bezkonkurenční v oblasti ovladatelnosti a přenosnosti, jsou dodávány v mnoha typech - od ultraširokoúhlých až po superteleobjektivy - aby splnily všechny požadavky fotografů.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Na Václavce 2190/44

Praha 5, 150 00

Mapa
Kontakty
Tomáš Moučka
Po - Čt 9 - 16, Pá 9 - 12
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz